آرمان سایت درمان طب،اطلاع رسانی صحیح مشخصات پزشکان (آدرس دکتر، تلفن مطب و...) و اطلاعات مراکز درمانی ایران (بیمارستان ، درمانگاه ، مراکز پرتونگاری ، فیزیوتراپی ، سونوگرافی ، آزمایشگاه ، داروخانه و...) وهمچنین ارائه اطلاعات پزشکی و دارویی ،تغذیه و رژیم درمانی مورد نیاز هموطنان می باشد . مقالات و مطالب پزشکی تنها جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه پزشکی تلقی نمی گردد و نباید جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست . در واقع شما نمی توانید با تکیه بر این مطالب مبادرت به خود درمانی کنید.امام حسین (ع): سلامت نعمت پنهانی است كه هر گاه موجود باشد، فراموش می شود و هر گاه از دست برود، به یاد می آید. -- سلامت، گوارا ترین نعمت هاست. -- تحرك و فعالیت بدنی فرصتی مناسب برای حفظ و ارتقای سطح سلامت بدن است . -- سلامت جسمی هر فرد در گرو سلامت روانی اوست .
امام حسین (ع): سلامت نعمت پنهانی است كه هر گاه موجود باشد، فراموش می شود و هر گاه از دست برود، به یاد می آید. - سلامت، گوارا ترین نعمت هاست. -

تهران کرج اروميه اردبيل سنندج زنجان رشت قزوين ساري گرگان كرمانشاه همدان ايلام خرم اباد اراك قم سمنان اصفهان اهواز شهركرد بوشهر شيراز يزد بندرعباس كرمان زاهدان ياسوج جزيره كيش جزيره قشم جزيره ابوموسي جزيره خارك تبريز خراسان جنوبي خراسان شمالي خراسان رضوي

بالا بردن ابرو و پيشاني Eyebrow Lift

رای دهی:  / 16
ضعیفعالی 

بالا بردن ابرو و پیشانی Eyebrow Lift

یکی از فوائد جراحی های زیبایی ایجاد  حس اعتماد به نفس و جوانی است، و یکی از مهمترین اجزاء بدن در این رابطه ابروها می باشند .
در خانمها شکل نرمال ابرو به گونه است که ابتدا و انتهای آن در یک سطح و وسط ابرو بالا تر است.

با افزايش سن ،  علائم پیری در يك سوم فوقاني صورت كه شامل پلكها ، ابرو وپيشاني است زودتر از ساير قسمت هاي صورت بروز پيدا مي كنند . ظهور اين علائم در يك سوم فوقاني صورت به شكل پيدايش چين وچروك پيشاني ، افتادگي ابروها وافتادگي پلك ها است كه بيشتر از جنبه زيبايي قابل توجه است اما در مواردي كه افتادگي ابرو وپلك ها زياد باشد مي تواند فيلد بينائي را نيز محدود نمايد .

اعمال جراحي متعددي براي بالا بردن ابرو و پيشاني طراحي شده اند . البته با تزريق بوتوكس يا dysport     ميتوان بدون جراحي وبه طور موقت چين وچروك هاي پيشاني را برطرف كرد، ضمن اينكه اين كار باعث بالارفتن گوشه هاي ابروها نيز مي شود .
دراين مقاله تا حدودي با روش هاي مختلفي كه بدين منظور طراحي شده اند آشنا خواهيد شد اما اينكه كدام روش براي شما مناسب تر خواهد بود ، نياز به مشاوره با پزشک خواهد داشت .
                                      
 روش برش کامل پوست سر
در اين روش ، برش از ناحيه گيجگاهي يك طرف شروع شده وحدودا 4 سانتيمتر عقب تر از رويش مو و به موازات آن امتداد مي يابد تا به ناحيه گيجگاهي طرف مقابل برسد . عمق اين برش تا روي استخوان جمجمه خواهد بود. واز زير، پوست پيشاني تا ناحيه ابروها از جمجمه جدا شده  و آن را كشيده و اضافه آن را در محل برش اوليه چيده و محل برش دوخته می شود .
  

 

مزيت اين روش :
تمامي محل برش وهمچنين بخيه ها داخل پوست سر ولابلاي موهاي سر است لذا جاي برش اصلا قابل رويت نيست .

 • عيوب اين روش :
  1 – نسبت به ساير روشها عمل نسبتا بزرگي است .
  2 – باعث بزرگ شدن پيشاني مي شود چرا كه خط رويش موها به طرف عقب تر كشيده مي شود .
  3 – بي حسي پوست سر تا مدتي باقي مي ماند .


  ب )  محل برش درست روي خط رويش موهاي پيشاني
 • تكنيك :
  مثل تكنيك قبلي است با اين تفاوت كه خط برش درست روي خط رويش موهاي پيشاني است .
 • مزايا :
  1 - باعث بلند شدن پيشاني نمي شود .
  2 – ميزان بالارفتن ابرو وكم شدن چين وچروكها بيشتر از روش قبلي است .
 • عيوب :
  1 – خط برش ممكن است كمي قابل رويت باشد ( بويژه در كساني كه عادت دارند موهايشان رابه سمت بالا وعقب شانه نمايند ) .
  2 – بي حسي پوست سر ممكن است تا مدتي باقي بماند .ج )  خط برش داخل پيشاني :
اين روش براي كساني كه چين وچروكهاي پيشاني بسيار عميق داشته باشند ويا وضعيت ابروهاي آنان غيرقرينه باشد ويا جاي زخم قديمي روي پوست پيشاني داشته باشند روش مناسبي است .

 • عيب :
  عیب این روش این است که جاي برش ممكن است قابل رويت باشد .


د )  بالا بردن ابرو به روش مستقيم
در این روش خط برش تحتاني درست روي لبه فوقاني ابرو داده مي شود . خط برش فوقاني بسته به وضعيت ابروي بيمار و خواسته هاي وي متغيير است . پوست حدفاصل اين دوبرش برداشته شده و لبه هاي دوبرش  به هم دوخته می شود . اين امر باعث بالاتر رفتن ابرو مي شود .
  

 

 • مزايا :
  1 – روش موثرتري است وبه هر ميزان كه بخواهيم مي توانيم ابرو را بالا ببريم .
  2 – حالت ابرو رابه دلخواه مي توان تغيير داد .
  3 – مقداري از افتادگي پلك هاي فوقاني را برطرف مي كند .
  4 – عمل نسبتا كوچكي است .
 • عیب :
   عيب عمده اين روش اين است كه ممكن است بعدازعمل ، محل برش كه روي لبه فوقاني ابرو واقع مي شود تا حدودي قابل رويت باشد كه البته اگر اينچنين شد خانم ها مي توانند با استفاده از لوازم آرايشي آن را بپوشانند . عیب دیگر احتمال عود افتادگی است.ه ) كشيدن گوشه هاي چشم از ناحيه گيجگا هي
اين روش براي كشيدن گوشهٌ چشم ها روش مناسبي است. در این روش خط برش در ناحيه گيجگاهي ، چند سانتيمتر عقبتر از خط رويش موها داده مي شود. پوست و نسج زيرپوستي از زير تا ناحيه انتهايي سمت خارجي ابرو آزاد شده ، كشيده می شود و اضافه آن چيده و محل برش دوخته می شود . در اين روش جاي برش در داخل موها پنهان مي شود و قابل رويت نيست . اشکال این روش آنست که فقط یک سوم خارجی ابرو را بالا می کشد.

  
 از طریق آندوسکوپی
جدیدترین روش بالا بردن ابروها و از بین بردن چینهای اخم استفاده از آندوسکوپ ، با برشهای کوچک و بدون عوارض روش باز است. البته تعداد جراحانی که با این روش آشنا باشند بسیار معدود هستند.اکنون این روش تقریبا جایگزین روش باز شده است.

 • نكاتي كه بيمار بايد بداند :
  1 – چنانچه قبلا عملي روي پلك يا ابروي خود انجام داده ايد به پزشک اطلاع دهيد .
  2 – با تزريق بوتوكس يا
  dysport بدون جراحي ، قسمتهاي خارجي ابرو بطور موقت بالا كشيده مي شوند .
  3 – آنتي بيوتيك تجويزي را بعد از عمل استفاده نماييد .
  4 – تا 24 ساعت بعد از عمل از كمپرس سرد استفاده نماييد .

 

·         منبع : Akhoondinasab.com

khademTest Free PageRank Checker
کلیه حقوق این سایت متعلق به darmanteb.ir است.
هرگونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.Copyright © 2011-2012 darmanteb All right reserved