آرمان سایت درمان طب،اطلاع رسانی صحیح مشخصات پزشکان (آدرس دکتر، تلفن مطب و...) و اطلاعات مراکز درمانی ایران (بیمارستان ، درمانگاه ، مراکز پرتونگاری ، فیزیوتراپی ، سونوگرافی ، آزمایشگاه ، داروخانه و...) وهمچنین ارائه اطلاعات پزشکی و دارویی ،تغذیه و رژیم درمانی مورد نیاز هموطنان می باشد . مقالات و مطالب پزشکی تنها جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه پزشکی تلقی نمی گردد و نباید جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست . در واقع شما نمی توانید با تکیه بر این مطالب مبادرت به خود درمانی کنید.امام حسین (ع): سلامت نعمت پنهانی است كه هر گاه موجود باشد، فراموش می شود و هر گاه از دست برود، به یاد می آید. -- سلامت، گوارا ترین نعمت هاست. -- تحرك و فعالیت بدنی فرصتی مناسب برای حفظ و ارتقای سطح سلامت بدن است . -- سلامت جسمی هر فرد در گرو سلامت روانی اوست .
امام حسین (ع): سلامت نعمت پنهانی است كه هر گاه موجود باشد، فراموش می شود و هر گاه از دست برود، به یاد می آید. - سلامت، گوارا ترین نعمت هاست. -

تهران کرج اروميه اردبيل سنندج زنجان رشت قزوين ساري گرگان كرمانشاه همدان ايلام خرم اباد اراك قم سمنان اصفهان اهواز شهركرد بوشهر شيراز يزد بندرعباس كرمان زاهدان ياسوج جزيره كيش جزيره قشم جزيره ابوموسي جزيره خارك تبريز خراسان جنوبي خراسان شمالي خراسان رضوي

روش های مختلف درمان آرتروز(اوستئو آرتریت) زانو

رای دهی:  / 27
ضعیفعالی 

روش های مختلف درمان آرتروز(اوستئو آرتریت) زانو

 

دکتر شهرزاد خسروی

 

متخصص پزشکی ورزشی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 

 

 

در بیمارانی که مبتلا به آرتروز زانو هستند بسته به پیشرفت بیماریشان روش های درمانی مختلفی به بیمار توصیه می شود..در اغلب موارد روش درمان، ترکیبی از اصلاح سبک زندگی مانند کاهش وزن، انجام ورزش های مناسب برای تقویت عضلات اطراف زانو و استفاده از دارو(خوراکی  یا تزریقی) بای کاهش درد زانو می باشد.

 

عمده ترین روش های درمان در این بیماران عبارتند از:

 

1. اصلاح سبک زندگی شامل:

 

· کاهش وزن

 

· توصیه هایی جهت کاهش فشار به زانوها ماننند استفاده از توالت فرنگی

 

· ورزش هوازی مناسب مانند دوچرخه

 

2. نسخه ورزشی: شامل ورزش های خاص برای تقویت عضلات زانو و افزایش انعطاف پذیری مفاصل

 

3. داروهای خوراکی: بسیاری از بیماران برای کاهش درد از مسکن های متعددی استفاده می کنند ولی مصرف نادرست و بی رویه این داروها می تواند عوارض گوارشی و کلیوی متعددی  داشته باشد.

 

4. تزریق داخل مفاصل: شامل

 

· تزریق کورتون یا هیالورونیک اسید به داخل زانو که برای مدت چند ماه درد بیمار را کم می کند.

 

· یکی از درمانهای جدید آرتروز زانو ، استفاده از تکنیک PRP است.در این روش 5 میلی لیتر از خون بیمارگرفته می شود و پلاسما و پلاکت آن جدا شده و به زانوی بیمار تزریق میشود. از آنجا که در این روش از خون خود بیمار استفاده می شود، هیچ عارضه ای برای بیمار نداشته و مطالعات انجام شده نشان داده اند که تکنیک  PRP در مقایسه با سایر تزریقات، تاثیر بیشتری در کاهش درد بیمار داشته است.

5. RF: در بیمارانی که آرتروز پیشرفته دارند و بیمار درد خیلی شدید دارد، از تکنیک های دیگری مانند تخریب اعصاب ناحیه درگیر با امواجRF برای کاهش درد بیمار استفاده می شود.

khademTest Free PageRank Checker
کلیه حقوق این سایت متعلق به darmanteb.ir است.
هرگونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.Copyright © 2011-2012 darmanteb All right reserved