درمان طب
درمان طب

کرایه ویلچر و لوازم پزشکی بهتراست یا خرید آن؟

تهیه کردن تجهیزات پزشکی ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. ولی در زمان خرید یا اجاره تجهیزات پزشکی ممکن است نتوانید به درستی تصمیم بگیرید. خرید تجهیزات پزشکی می تواند به نظر خوب بیاید.  اما این کار دارای معایب بسیار زیادی است. همچنین دلایل بسیار زیادی وجود دارد که شما در هنگام تهیه کردن تجهیزات پزشکی تصمیم خودتان را در رابطه با خرید یا اجاره این قبیل تجهیزات بگیرید.

-زمانی که می خواهید اقدام به خرید تجهیزات پزشکی مورد نظر خودتان کنید اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید هزینه نگه داری آن است. هزینه تعمیر و نگه داری تجهیزات پزشکی معمولا بالاست و تعمیر تجهیزات مختلف یک تخصص است. همچنین بسیاری از قطعات مورد نیاز برای تعمیر در ایران یافت نمی شود و ارسال دستگاه ها و تجهیزات مورد نظر شما برای خارج از کشور کار بسیار سخت و پر هزینه ای خواهد بود. هزینه نگه داری یکی از معایب بزرگ خرید تجهیزات پزشکی است. از این رو شما می توانید به راحتی و با اجاره تجهیزات مورد نظر خودتان در هزینه ها صرفه جویی کنید. این اقدام می تواند تاثیر بسیار خوبی در مسائل مالی شما داشته باشد.

همچنین اگر تجهیزات را اجاره کنید می توانید در مدت زمان کوتاهی همان دستگاه را با یک مورد همانند جایگزین کنید. پس در هنگام خرید یا اجاره تجهیزات پزشکی به این مزیت دقت داشته باشید.

-از آنجایی که تجهیزات پزشکی همیشه بعد از مدتی بلااستفاده می شوند شما مجبورید بعد از مدتی اقدام به فروش آن ها کنید. معمولا افرادی که این تجهیزات را از شما خریداری می کنند با قیمت بسیار پایین تری این کار را انجام می دهند که ممکن است موجب ضرر و زیان های فراوانی برای شما شود. اجاره کردن تجهیزات پزشکی در این مورد نیز دارای برتری است چرا که بعد مدتی استفاده دوباره می توانید آن را به صاحب اصلی برگردانید با این کار دیگر نیاز نیست نگران قیمت آن باشید. حتی ممکن است در این مدت زمان استفاده شما تنها هزینه اجاره ماهانه آن را پرداخت کرده اید. این کار نیز تا حد بسیار زیادی در هزینه های شما صرفه جویی می کند.

از این رو اگر نگران چنین مواردی هستید می توانید از اجاره تجهیزات پزشکی استفاده کنید.درسایت درمان طب کرایه ویلچر با مناسبترین قیمت ارائه میشود.

-از دیگر مشکلاتی که تجهیزات پزشکی دارند نیاز به سرویس و شارژ کردن است. از جمله آن ها می توان به کپسول اکسیژن اشاره کرد. شارژ کردن کپسول های اکسیژن همیشه دغدغه اصلی بیمارستان ها و بیمارانی که به کپسول اکسیژن نیاز دارند بوده است. اگر قصد خرید این کپسول ها را دارید باید حتما افرادی را پیدا کنید که در زمان مورد نیاز کپسول را برای شما شارژ کنند. البته پیدا کردن شرکت ها و افراد مطمئنی که این کار را برای شما انجام دهند کار بسیار سختی است.

معمولا زمانی که شما تجهیزات این چنینی را اجاره می کنید خود شرکت مورد نظر اقدام به شارژ و سرویس محصول نیز می کند. با این کار دیگر نگرانی در این رابطه نخواهید داشت.

اگر علاقه مند به خرید تجهیزات پزشکی هستید بهتر است در هنگام خرید از فروشنده در رابطه با سرویس کردن و همچنین شارژ دستگاه مورد نظرتان (در صورت نیاز) اطلاعاتی را کسب کنید. دقت داشته باشید که شارژ و سرویس غیر اصولی تجهیزات پزشکی می تواند باعث آسیب های جانی و مالی بسیار زیادی گردد.

-هزینه های مربوط به تجهیزات پزشکی بسیار زیاد است این موضوع نگه داری از آن ها را بسیار سخت و پر هزینه می کند. به عنوان مثال در حال حاضر بخواهید اکسیژن ساز آمریکایی تهیه کنید خودتان تهیه کنید باید چیزی در حدود ۸۰ میلیون تومان هزینه کنید. این موضوع در حالی است که قیمت اجاره اکسیژن ساز برای یک ماه ۴ میلیون تومان  می باشد. در این مثال تفاوت قیمت را به وضوح می توانید ببینید.قیمت تجهیزات اجاره ای نه تنها برای استفاده شخصی به صرفه تر است بلکه زمانی که شما می خواهید به صورت عمده تجهیزات مورد نظر خودتان را تهیه کنید نیز می تواند بسیار به صرفه باشد.

البته لازم به ذکر است که در صورت سهل انگاری در خرید استفاده از تجهیزات و خراب کردن آن ها ممکن است شما مجبور به پرداخت جریمه شوید. این موضوع می تواند برای شما مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. پس بهتر است در هنگام استفاده از تجهیزات پزشکی دقت لازم را به کار ببرید.

-اصلی ترین مواردی که در هنگام تهیه تجهیزات پزشکی باید  به آن توجه داشته باشید راه اندازی، نگهداری و تعمیرات آن می باشد. متاسفانه در ایران به دلیل کمبود قطعات و مشکلاتی که در واردات قطعات و تجهیزات پزشکی وجود دارد تعمیرات تجهیزات پزشکی کار بسیار سختی است. این سختی همیشه به معنای هزینه های بیشتر می باشد. همچنین ممکن است در زمانی که شما نیاز به قطعه مورد نظر خودتان دارید این کمبود تا حد زیادی باعث مشکلات جبران ناپذیری برایتان شود. همچنین راه اندازی و نگه داری اکثر تجهیزات پزشکی نیازمند به آموزش و دیدن دوره های به خصوصی است.

یادگیری این مباحث بسیار زمانبر هستند. اگر از اصول نگه داری و راه اندازی این تجهیزات اطلاع دارید می توانید اقدام به خرید آن ها کنید. اما اگر از شیوه عملکرد این تجهیزات آگاهی لازم را ندارید و می خواهید کار کردن با آن ها را یاد بگیرید بهتر است کمی تامل کنید چرا که خرید این تجهیزات در صورتی که کار کردن با آن ها را بلد نباشید بسیار غیر منطقی می باشد.

همچنین راه اندازی اشتباه این تجهیزات ممکن است به آن ها آسیب وارد کرده و قیمت آن ها را تا حد زیادی کاهش دهد. این امر موجب از بین رفتن گارانتی دستگاه می شود و دیگر نمی توانید از آن ها استفاده کنید و باید به تعمیرکار مراجعه کنید. پس حتما در هنگام خرید و یا اجاره به طریقه نصب و راه اندازی تجهیزات دقت داشته باشید. البته در صورت اجاره کردن تجهیزات مورد نظر نصب و راه اندازی آن نیز معمولا توسط شرکت سرویس دهنده انجام می گردد.

البته درپایان یادآور می شویم اگر بمدت طولانی وبیش از چندماه به لوازم پزشکی احتیاج دارید بهتر است خریداری نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *