درمان طب
درمان طب

چگونه سیاهی دور چشم رادرمان کنیم؟

سیاهی دور چشم مشکلی است که ممکن است برای هر فردی بروز پیدا کندودرظاهر افراد موثراست. ولی در برخی افراد مانند:افراد مسن،افراد با زمینه های ژنتیکی و افراد تیره پوست بسیار رایج تر می باشد.

به طور کلی دو نوع روش درمانی برای رفع سیاهی چشم وجود دارد.روش اول روش درمان های خانگی برای رفع سیاهی دور چشم می باشد و روش دوم استفاده از روش های علمی و پزشکی.

روش های درمانی‌ خانگی 

روش های درمانی‌ خانگی برای رفع سیاهی دور چشم
 1. کمپرس سرد: کمپرس آب سرد به کاهش تورم و انقباض عروق گشاد شده کمک زیادی می کند.
 2. خواب کافی: یکی دیگر از روش های موثر برای رفع سیاهی دور چشم، خواب کافی می باشد.همانطور که می دانید کم‌خوابی موجب کدر یا رنگ‌پریدگی پوست شده و تیرگی‌ها و سیاهی‌های دور چشم را نمایان‌تر می‌کند. بهتر است برای جلوگیری از سیاهی دور چشم و افزایش سلامت پوست بین ۷ تا ۸ ساعت در شبانه‌‌روز بخوابید.
 3. بالا نگه داشتن سر هنگام خواب: سعی کنید، هنگام خواب، سر خود را با چند بالش بالا نگه دارید تا از تجمع مایعات زیر چشم که موجب پف و تورم می‌شوند جلوگیری کنید.  
 4.  چای کیسه‌ای: استفاده از چای کیسه‌ای سرد نیز می‌تواند به بهبود سیاهی دور چشم کمک کند. همانطور که می دانید چای کیسه ای دارای کافئین و آنتی‌اکسیدان است که این دو ماده می‌تواند باعث بهبود گردش خون شود، عروق خونی را منقبض کرده و از تجمع مایع زیر چشم جلوگیری کند.

روش های درمانی پزشکی:

 • مزوتراپی
 • خالکوبی پزشکی برای تزریق رنگدانه درون پوست
 • استفاده از پرکننده‌ی بافت برای پنهان کردن عروق خونی و رنگدانه‌های تیره
 • برداشتن چربی اضافی، برداشتن سلول‌های چربی‌ و پوست اضافی نیز می‌تواند باعث صافی و نرمی سطح پوست شود
 • تزریق چربی یا ژل تزریقی مصنوعی 
 • مصرف کوکتل های رفع سیاهی چشم برای کاهش رنگدانه های تیره دور چشم  پس از روش درمانی مزوتراپی

 عملکرد کوکتل های رفع سیاهی دور چشم:

 • کاهش تیرگی های اطراف چشم پس از مزوتراپی
 • ازبین بردن مایعات انباشته وچربی اطراف چشم و کاهش پف چشم
 • کاهش چین‌وچروک‌های اطراف چشم با پرکردن فضاهای بین بافتی دور چشم
 • تقویت رگ‌های خونی ومایعات مرطوب‌کننده
 • آبرسانی پوست دور چشم و جلوگیری از تجمع رادیکال های آزاد

طریقه استفاده از کوکتل ها:

نحوه استفاده از کوکتل های رفع سیاهی چشم

یکی از مهمترین نکاتی که حتما باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه‌ی استفاده از کوکتل ها؛ به عبارت دیگر طریقه‌ی درست مصرف چنین محصولاتی موجب افزایش اثر گذاری این مواد بر روی پوست های تیره دور چشم می گرردد که از این طریق درمان تیرگی دور چشم، نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت.

مسئله‌ی مهمی که باید در این زمینه حتما به آن توجه داشت این است که برای استفاده از کوکتل های رفع سیاهی دور چشم ، با توجه به این که نواحی دور چشم از حساسیت بالایی برخوردار هستند و در صورتی که می‌خواهید این محصول را به شکل تزریقی مصرف کنید، لازم است که حتما با یک پزشک متخصص مشورت کرده و کار تزریقات کوکتل رفع سیاهی چشم را به او بسپارید.

تزریق این کوکتل ها به نواحی دور چشم، باید هر دو هفته یک بار صورت گیرد تا رویه‌ی درمان نتیجه‌ای موثر داشته باشد. تزریق باید به شکل کاملا کم عمق در قسمت گودی زیر چشم انجام شود و در هر طرف از صورت و در گودی زیر چشم، ۲ الی ۳ بار تزریق انجام شود. روش دیگر این است که در زمان انجام میکرونیدلینگ یا پس از آن، کوکتل را با استفاده از یک سرنگ کاملا بهداشتی و استریل شده و به شکلی آرام در نواحی اطراف چشم بریزید تا جذب پوست شود.

شما عزیزان می توانید برای خرید تجهیزات و لوازم پزشکی به صورت مستقیم ازفروشگاههای معرفی شده در سایت درمان طب اقدام فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط