درمان طب
درمان طب

بهترین زیر نشیمن طبی کدام است؟

بسیاری از افراد مجبورند روزانه ساعات زیادی را پشت میز کار خود بنشیند. این یک جا نشینی ها و عدم تحرک کافی باعث به وجود آمدن درد در ناحیه کمر، دنبالچه و نشیمنگاه می شود. این افراد نمی توانند از این سبک زندگی فرار کنند؛ اما می توانند با استفاده از زیر نشیمنی طبی میزان درد در این نواحی را کاهش دهند.

استفاده از بالشتک های زیر نشیمنی طبی اولین قدم برای درمان افرادی است که از این دردهای مزمن رنج می برند. در این مقاله سعی می کنیم به نقد و بررسی 10 مدل از بهترین زیر نشیمنی طبی و نکاتی که در هنگام خرید باید به آنها توجه کنید، بپردازیم.

اهمیت بالش زیر نشیمنی طبی

چرا باید از بالش زیر نشیمنی طبی استفاده کنیم؟

همانطور که در مقدمه این مقاله اشاره کردیم، بسیاری از دردها و مشکلات ستون فقرات به دلیل کم تحرکی و یک جا نشینی افراد ایجاد می شود. عوامل مختلفی مانند ساعات طولانی نشستن، عدم تحرک و استفاده از صندلی‌هایی که طراحی متناسب با ساختار بدن ما ندارند، باعث می شود تا درد در ناحیه دنبالچه افزایش پیدا کند. یکی از نقاط مرکزی بدن برای اتصال استخوان ها و تاندون ها، دنبالچه و ناحیه نشیمنگاهی است. زمانی که شما در حالت نشسته هستید تمام وزن شما به صورت مستقیم در این ناحیه متمرکز شده است.

عواملی که باعث ایجاد درد در ناحیه دنبالچه می شوند عبارتند از:

 • نرمی و سختی سطح
 • نحوه نشستن
 • مدت زمانی که یک جا نشسته‌اید

این سه عامل باعث بروز درد در این ناحیه هستند به طوری که نشستن طولانی مدت را غیر ممکن و بسیار دردناک می کنند. زمانی که شما برای بر طرف کردن این دردها به پزشک مربوطه مراجعه می کنید اولین پیشنهاد آنها برای شما استفاده از زیر نشیمنی طبی است. این بالش ها به دلیل اینکه بین استخوان و صندلی به صورت عایق قرار می گیرند، از میزان درد می کاهند.

کاربرد

این بالش ها فقط به صورت زیر نشیمنی طبی کاربرد ندارند. شما می توانید زمانی که بر روی مبل نشسته اید نیز از آن استفاده کنید و یا زمانی که به مسافرت رفته اید و نمی توانید سطح صافی را پیدا کنید، می توانید به راحتی از این بالش ها استفاده کنید.

همچنین زمانی که در محل کار هستید استفاده از این بالش ها به کاهش درد ناشی از یک جا نشینی کمک بسیار بزرگی می کند. خوب است بدانید اکثر صندلی های که در ادارات استفاده می شوند متناسب با بدن طراحی نشده اند. اگر مدت زمان زیادی را نشسته باشید رسیک ابتلا به دردهای ستون فقرات و همورئید افزایش پیدا می کند. بنابراین با خرید یک بالش طبی زیرنشیمنی می توانید به راحتی از این مشکلات رهایی پیدا کنید.

برای خرید بالش به چه نکاتی باید توجه کرد

قبل از خرید بالش به چه نکاتی باید توجه کنید

زیر نشیمنی طبی به شما کمک می کند تا مدت زمان زیادی را به راحتی بر روی سطوح مختلف بنشینید. نشستن راحت باعث می شود تا نحوه استقرار و فرم بدنی شما اصلاح شود. در این قسمت سعی می کنیم نکاتی را که باید در هنگام خرید بالش طبی در نظر داشته باشید را با هم مرور کنیم.

 1. اندازه زیر نشیمنی طبی

زیرنشیمنی ها دارای ابعاد و اشکال مختلفی هستند. زیر نشیمن های مستطیلی، گرد و مدل‌های غیرهندسی در بازار موجود هستند. شما باید با توجه به موقعیت و شرایطی که می خواهید از آن استفاده کنید یکی از این مدلها را انتخاب کنید. به عنوان مثال زیرنشیمنی های گرد به دلیل اینکه ابعاد کوچک و جمع و جوری دارند برای محیط های اداری مناسب تر هستند.

البته زیرنشیمنی های هستند که ابعاد آنها بزرگ تر است که برای افراد باردار یا کسانی که جراحی کرده اند مناسب هستند. این بالش ها به راحتی بر روی صندلی خودرو قرار می گیرد و از فشار حاصل از رانندگی های طولانی مدت می کاهد.

 1. روکش انواع بالش طبی زیرنشیمنی و جنس فوم 

فوم های که در داخل بالش های طبی زیر نشیمنی استفاده می شود دارای دو حالت هستند. فوم های بدون مموری و دارای مموری. فوم های دارای مموری بهتر می توانند فشارهای ناشی از وزن را بر روی سطوح کنترل کنند. روکش بالش زیرنشمینی از جنس پلی استر، کتان یا ترکیبی از این دو است. این روکش ها را می توانید به راحتی بشویید یا تعویض کنید.

 1. سایر مزایا

در مورد سایر مزایا این بالش ها می توان به وجود یک حفره در مرکز آنها اشاره کرد که باعث می شود فشار وارد بر دنبالچه کمتر شده و هوا بهتر در این ناحیه رد و بدل شود. اگر جزو کسانی هستید که که مجبور هستید مدت طولانی نشسته باشید بهتر است از بالش های با روکش زیپ دار و قابل تعویض و شستشو استفاده کنید. همچنین در هنگام خرید بالش زیر نشیمنی طبی باید به ابعاد و شکل آن دقت کافی داشته باشید. بعضی از انواع زیر نشیمنی را می توانید به عنوان پشتی صندلی یا حتی دور گردنی استفاده کنید.

معرفی چند مدل از بهترین زیر نشیمنی طبی

در این قسمت به معرفی و بررسی 10 مدل از بهترین زیر نشیمنی های طبی می پردازیم.

 1. زیر نشیمنی طبی دالیا مدل Q1

زیر نشیمنی طبی دالیا مدل Q1

یکی از بهترین زیرنشیمنی های طبی، زیرنشیمنی دالیا مدل Q1 است. از مزایای این محصول می توان به این مورد اشاره کرد که باعث کاهش فشار وارده بر روی مهره های 4 و 5 شده و از ارتعاش و التهاب در ناحیه دنبالچه جلوگیری می کند. همچنین در ساخت این مدل بالش از الیاف ویسکوز پلی استر استفاده شده است که قابلیت برگشت پذیری بسیار بالا و عمر طولانی دارد.

ویژگی های محصول

 • ساخته شده از جنس پلی استر
 • دارای روکش مخملی که قابل شست و شو است.
 • جنس این بالش آلرژی زا نبوده و ایجاد حساسیت نمی کند.
 • قابلیت گردش هوا
 • دارای طراحی هوشمندانه و برگشت پذیری بالا
 1. زیر نشیمنی طبی درمان پژوه مدل With Box

زیر نشیمنی طبی درمان پژوه مدل With Box

شکل این محصول به صورت دونات است که به طور مستقیم بر روی ناحیه دنبالچه قرار می گیرد. این بالش طبی زیر نشیمنی دارای ابعاد  36 × 36 × 10 سانتی‌متر است. برای زیبای بیشتر آن از پارچه مخمل برای روکش آن استفاده شده است. می توانید روکش را به راحتی با استفاده از زیپ جدا کنید اما روکش آن قابلیت شستشو ندارد.

ویژگی های محصول

 • قابلیت گردش هوا ندارد.
 • جنس استفاده شده برای روکش مخمل ولی فاقد قابلیت شستشو است.
 1. زیر نشیمنی طبی طب پوش کد 90

زیر نشیمنی طبی طب پوش کد 90

ابعاد این زیرنشیمنی 10× 35 × 35 سانتی متر و به شکل دایره است.

ویژگی های محصول

 • دارای روکش از جنس مخمل و قابل شستشو
 • قابلیت گردش هوا ندارد.
 • ساخته شده از جنس پلی استر
 1. زیر نشیمنی طبی باراد مدل SC2

زیر نشیمنی طبی باراد مدل SC2

برای ساخت این محصول از فوم پلی یورتان استفاده شده است که قابلیت برگشت پذیری بالا و ماندگاری طولانی دارد. ابعاد این محصول برابر با 9 × 17 × 41 سانتی‌متر است. این زیر نشیمنی برای افرادی که از درد دنبالچه، هموروئید، پروستات، کمردرد، درد نشیمنگاهی رنج می برد بسیار پرکاربرد است.

ویژگی های محصول

 • ساخته شده از فوم پلی یورتان و قابلیت برگشت پذیری بالا
 • دارای قابلیت گردش هوا است.
 1. زیرنشیمنی بیوتی مدل ZN7

زیرنشیمنی بیوتی مدل ZN7

ابعاد این زیر نشیمنی برابر با 40 × 40 × 10 سانتی متر است. برای ساخت این زیر نشیمنی از پلی اورتان استفاده شده است. برای افرادی که مدت زمان زیادی نشسته هستند و احساس درد در ناحیه نشیمنگاهی دارند، این محصول بهترین انتخاب است.

ویژگی های محصول

 • ساخته شده از پلی اورتان، فوم نرم، اسفنجی
 • دارای روکشی از جنس کتان است.
 • قابلیت گردش هوا دارد.
 1. زیر نشیمنی طبی باراد مدل SC1

زیر نشیمنی طبی باراد مدل SC1

به دلیل اینکه سطح این محصول شیب دار طراحی شده است باعث کاهش احتمال ابتلا به کمردرد و بیماری های ستون فقرات از جمله آرتروز، فتق دیسک، سیاتیک و … (که در رانندگان و افراد پشت میز نشین رایج است) می شود.

همچنین این محصول به گونه ای طراحی شده است که کمترین فشار به ران ها وارد می شود. همچنین دنبالچه هیچ سطح تماسی با نشیمنگاه ندارد، به همین دلیل کمترین فشار به دنبالچه وارد می شود.

ویژگی های محصول

 • طراحی ویژه برای کاهش فشار به مهره ها و دیسک ها و حفظ انحنای ستون فقرات
 • قابلیت گردش هوا دارد.
 • جلوگیری از کمر درد و بهبود وضعیت نشستن
 1. زیر نشیمنی مدل COMFORTABLE-VATE4422

زیر نشیمنی مدل COMFORTABLE-VATE4422

برای ساخت این محصول از فوم مموری استفاده شده است. شما می توانید به راحتی این بالش را بر روی صندلی محل کار خود ثابت کنید.

ویژگی محصول

 • ساخته شده از فوم مموری و قابلیت تنظیم وزن به صورت مساوی
 • قابلیت گردش هوا
 • دارای روکش قابل شستشو
 1. زیر نشیمنی زیکلاس مد ZYK-RHC

زیر نشیمنی زیکلاس مد ZYK-RHC

این محصول دارای طراحی بسیار زیبا و شیک است. در ساخت این زیر نشیمنی از مرغوب ترین فوم استفاده شده است که باعث تسکین درد شده و از فشار ناشی از نشستن زیاد جلوگیری می کند.

ویژگی محصول

 • دارای روکش قابل شستشو
 • قابلیت گردش هوا
 • ضدباکتری و با محیط زیست سازگار است.
 1. زیرنشیمنی طبی گنش قرمزکد 8111274 سایز L

زیرنشیمنی طبی گنش قرمزکد 8111274 سایز L

برای ساخت این زیر نشیمنی طبی از مواد نانو ضد حساسیت استفاده شده و این بالش زیر نشیمنی بسیار نرم است.

ویژگی محصول

 • قابلیت گردش هوا ندارد.
 • ساخت شده از پلی استر
 • دارای روکش قابل شستشو
 1. زیر نشیمنی هوشمند مدل New

زیر نشیمنی هوشمند مدل New

طراحی این محصول به صورت ارگونومیک بوده و از یک فوم هوشمند برای طراحی آن استفاده شده است. از بیماری های مانند هموروئید و التهاب دنبالچه پیشگیری می کند.

ویژگی محصول

 • دارای روکش مخمل و پلی استر قابل شستشو
 • قابلیت گردش هوا ندارد.
 • قابلیت برگشت پذیری بالا
کلام آخر

ما در سایت درمان طب تلاش نمودیم تا تمامی موراد مهم در رابطه با  بهترین زیر نشیمنی طبی صحبت نماییم. همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید انواع تجهیزات و لوازم پزشکی فروشاههای مختلف را سایت ما جستجو فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط