درمان طب

لباس شیردهی

مقالات پزشکی

۳۰ آذر ۱۴۰۰ 304 بازدید
درمان طب

لباس شیردهی

 بنابراین انتخاب یک لباس مناسب و راحت می تواند به خانم های شیرده کمک کند تا با آسودگی و به اسانی این کار را انجام داده و علاوه بر آن، کودک نیز تغذیه خوب و کافی  داشته باشد.

ما نیز در این مقاله قصد داریم تا با معرفی ده لباس شیردهی برای خانم ها بپردازیم و توضیحاتی را در مورد اهمیت و ویژگی های این لباس ها برای شما شرح دهیم.

اهمیت انتخاب لباس شیردهی در تغذیه کودک

اهمیت و ضرورت انتخاب لباس شیردهی در تغذیه کودک چیست

نوزاد در هر زمان و مکانی در دوران شیرخوارگیش به تغذیه مناسب و کافی از شیر مادر نیاز دارد. این موقعیت می تواند در خارج از منزل و در مکان عمومی نیز اتفاق بیفتد. بنابراین خانم ها چه شاغل و چه خانه دار باید به این موضوع آگاه بوده و خود را در دسترس قرار دهند.

لباس های شیردهی به دلیل آنکه سایز خیلی بزرگتری نسبت به اندازه طبیعی دارند. گزینه مناسبی برای خانم ها می باشد تا در هر مکان و زمانی که کودک به تغذیه از شیر مادر دارد به آن شیر بدهند. این لباس ها همچنین طوری طراحی شده است که یقه باز و یک شیار از بالا یا پایین سینه به خانم ها امکان سریع و دسترسی اسان به کودک را برای تغذیه شیرشان می دهد.

لباس شیردهی مخصوص خانم های شیرده

لباس های شیردهی در انواع  مختلف برای راحتی هر چه بیشتر در مدل های و طرح های متفاوت وجود دارد. این لباس ها دارای مدل های گوناگون هستند که می توانند شیردهی را برای مادران در هر مکانو موقعیتی هرچه دسترس تر و راحت تر نماید.

در ادامه به معرفی ده لباس شیردهی مخصوص مادران و خانم های شیرده می پردازیم.

انواع سوتین برای شیردهی

انواع سوتین برای شیردهی سریع تر

سوتین جزو لباس های زیرین خانم ها محسوب می شود و برای دوران شیردهی مهم است که طرح و مدل آن دسترسی آسان را برای خانم شیرده فراهم آورد.

بنابراین سوتین شیردهی دارای طراحی منحصر به فرد و خاص و متفاوت از سوتین های معمولی می باشد که در مدل های متنوع وجود دارد.

اصلی ترین تفاوت این سوتین ها با سایر سوتین های معمولی شل و ازاد بودن آنهاست. همچنین وجود بست ها و کلیپس های موجود در روی سوتین امکان در دسترس بودن را به خانم های شیرده می دهد. به طوریکه مادر به راحتی می تواند پوشش جلوی سوتین که به وسیله یک برش از قسمت اصلی سوتین جدا شده را باز کرده و به کودک خود شیر بدهد.

بلوز یقه هفت ازاد

بلوزهای یقه هفت با مدل گشاد و ازاد می تواند برای دوران شیردهی مناسب باشد. اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که می خواهید لباس مناسب و ازادی بر تن کنید که دیگر نیاز به تعویض لباس برای شیر دادن به کودک خود نداشته باشید این گزینه برای شما مناسب است.

همچنین انواع مدل های بلوز یقه گرد نیز برای استفاده در این دوران به شرط آزاد و همچنین  گشاد و راحت بودن برای شما در این دوران جزو مناسب ترین گزینه ها می باشد.

تاپ بند دار

انواع تاپ های بند دار

این تاپ ها دارای طرح های بند دار می باشند. به طوریکه برای شیر دادن به نوزاد کافیست بند تاپ را باز کرده و به کودک شیر دهید. این تاپ ها نسبت به لباس ها و تاپ های معمولی برای شیردهی راحت و ایمن تر است.

زیرا شما برای شیر دادن کودک نیاز نیست که لباس خود را تعویض کنید. دیگر آنکه بخش های پایینی شکم کاملا پوشیده است. بنابراین شما می توانید در هر جایی در مکان های عمومی هم که باشید، به کودک خود شیر بدهید.

پیراهن دکمه دار برای شیردهی

پیراهن های دکمه دار برای شیر دهی

لباس هایی شبیه پیراهن های مردانه که برای شیردهی مناسب هستند. این پیراهن ها طرح های مختلفی دارند و به وسیله دکمه ای که در جلوی پیراهن قرار دارد، امکان شیردهی را برای خانم ها فراهم می کند.

البته برای شیر دادن باید بتوانید به سرعت دکمه ها را باز کنید. بنابراین برای راحتی کار می توانید از پیراهن ها و شومیزهای با دکمه های درشت استفاده کنید.

شیردهی زنانه بدون آستین و یقه باز

پیراهن شیردهی زنانه بدون آستین و یقه باز

یکی دیگر از لباس های مناسب برای دوران شیردهی استفاده و پوشیدن انواع پیراهن های زنانه می باشد. بعضی پیراهن های زنانه با مدل و طرح گشاد و ازاد هستند که برای شیردهی در این دوران راحت و مورد استفاده است.

البته مدل های پیراهن زنانه مخصوص  این دوران هم هستند که با برچسب شیردهی در بازار به فروش می رسند که می توانید برای هر چه راحت تر بودن به هنگام شیردهی از آنها استفاده نمایید.

کاور شیردهی

انواع کاور شیردهی

شال و کاور شیردهی یکی از جدیدترین مدل های لباس برای دوران شیردهی مادران است که 360 درجه اطراف مادر را پوشش می دهد. بنابراین در هر موقعیتی، حتی مکان های مختلف خارج از منزل که باشید، می توانید این کاورها برای تغذیه کودکتان بپوشید.

یکی از مزایای استفاده از این کاورها حفظ  ارتباط چشمی بین مادر و نوزاد است. دیگر آنکه یقه شال به راحتی قابل تنظیم بوده و با ایمنی بیشتری می توانید در مکان های عمومی به کودک خود شیر بدهید.

تونیک مناسب شیردهی

انواع تونیک مناسب شیردهی

این تونیک ها دارای انواع مدل های استین دار و بدون آستین هستند که می توانید در مجلس و یا هر مکان عمومی نیز از آنها استفاده کنید. تونیک های پلیسه و زیپ دار و دکمه ای از رایج ترین تونیک های بدون استین و استین دار می باشند، که در قسمت جلو سینه به وسیله زیپ یا دکمه برش خورده است.

این تونیک ها رنگ بندی و طرح های مجلسی متنوعی دارند و برای شیردهی راحت و مناسب طراحی شده اند، که با توجه به نوع سلیقه و طرح دلخواه می توانید از آنها استفاده نمایید.

پیراهن مانتو شیردهی

پیراهن مانتو شیردهی

پیراهن مانتو شیردهی مناسب برای مکان های عمومی و مجالس است. این مانتو ها به شکلی کاملا راحت و ازاد طراحی شده اند، که به دو شکل سنتی و مدرن، و دارای برش هایی در جلو سینه هستند. در برخی مدل ها تنه بالایی مانتو قسمت سینه به وسیله زیپ و دکمه از سایر قسمت ها جدا شده است تا امکان شیردهی آسان و در دسترس برای مادران فراهم شود.

لباس های سرهمی شیر دهی

لباس های سرهمی برای شیر دهی

برخی خانم ها دوست دارند تا از بلوز شلوار راحتی در مکان های عمومی و مجلسی استفاده کنند. به طوریکه ایمنی و پوشش آنها نیز به هنگام شیر دادن کاملا حفظ شود. لباس های سرهمی با دو الی چند تیکه که برای دوران شیردهی خانم ها طراحی شده یکی از مناسب ترین گزینه ها برای خانم ها می باشد.

این لباس ها مدلی کاملا متفاوت از سرهمی های معمولی هستند. به طوریکه مدل و طرح راحت و گشادی دارند، و نیز تیکه ها و برش های بیشتری در مدل های آنها به دلیل برش های قسمت سینه برای راحتی و در دسترس بودن مادران دیده می شود.

شومیز و لباس های مجلسی مخصوص شیردهی

شومیز و لباس های مجلسی مخصوص شیردهی

شومیزها و لباس های مجلسی با طرح و جنس گشاد و لطیف به دلیل شیک بودن و راحتی که دارند می توانند جزو بهترین گزینه برای مادران و خانم های شیرده باشند. بنابراین می توانید از آنها به دلیل زیبایی و شیک بودنشان در مجالس و مکان های عمومی و جشن ها استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط