درمان طب
درمان طب

بهترین دستگاه فشارخون مچی

ما در این جا به دنبال بهترین دستگاه فشار خون مچی می گردیم. در زیر چندین مدل از این دستگاه ها را باهم بررسی می کنیم و جزئیات آن ها را باهم بررسی می کنیم. با اینکه در اوایل بیشتر دستگاه های فشار سنج خون بازویی بودند و الانم نیز وجود داردند، اما دستگاه های فشار سنج مچی به علت کوچکی و راحتی  کار نیز کاربرد زیادی پیداکرده اند. امروزه در اغلب بیمارستان ها، مراکز بهداشت و داروخانه ها از این دستگاه ها پیدا می شود. این سستگاه ها به نام های دستگاه فشار خون یا دستگاه فشار سنج نیز شناخته می شوند. در زیر لیست بهترین این دستگاه ها را معرفی می کنیم.

بهترین دستگاه فشار سنج  

دستگاه های فشارسنج در دونوع دیجیتالی و بازویی یافت می شوند. با شروع فرایند فشار گیری توسط کاربر فشار اندازه گیری می شود و رو صفحه دیجیتالی آن نمایش داده می شود، یا اگر آنالوگ باشد عقربه آن رو عددی که دستگاه به دست آورده می ایستد. البته امروزه بیشتر این دستگاه ها دیجیتالی و مدرن هستند.

فشار سنج های مچی دیجیتالی بیور

شرکت بیور یک شرکت آلمانی می باشد که در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و دستگاه فشار سنج خون فعالیت دارد. مدل های مختلفی از این مارک در بازار وجود دارد و مارکی است که بهترین دستگاه فشار فون مچی را تولید می کند. نمونه هایی از مدل های مختلف این دستگاه را این جا معرفی می کنیم.

١- فشار سنج دیجیتالی بیورر آلمان مدل BM28

فشار سنج دیجیتالی بیورر آلمان مدل BM28

این دستگاه فشار سنج یک دستگاه ساده و پر کاربرد در زمینه اندازه گیری فشار خون می باشد. هم برای بازو مناسب است و هم برای مچ دست. این فشار سنج در اندازه های مناسب برای دور بازوی و مچ 22-32 سانتی متر (بازوبند بسیار بزرگ سایز 32-42 سانتی متر نیز موجود می باشد در بازار، همچنین نمونه های کوچکتر آن برای دور مچ نیز موجود است) مناسب است. این دستگاه با دقت بالایی فشار خون و ضربان قلب را اندازه گیری می کند.

این دستگاه یک صفحه نمایش LCD دارد و همچنین دارای ٣٠ جایگاه  حافظه برای ذخیره اطلاعات بیماران است. نوشته ها در صفحه نمایش خوانایی خوبی دارند و اطلاعاتی مانند سنجش فشار خون و ضربان قلب با آن قابل اندازه گیری است. تشخیص آریتیمی و هشدار خطای محاسباتی همه از قابلیت‌های قابل توجه این دستگاه محسوب می‌شوند. این دستگاه از باتری های قلمی و نیم قلمی پشتیبانی میکنند و مصرف باتری چندانی ندارند. شایان ذکر است که همراه این دستگاه دفترچه راهنمای فارسی و انگلیسی نیز وجود دارد.

قابلیت های فشار سنج بیور مدل BM28

  • قابلیت ذخیره اطلاعات همزمان ۴ بیمار- برای هر بیمار ٣٠ جایگاه
  • قابلیت تنظیم ساعت هشدار (2 مورد) نمایش محدوده‌ی فشار به کمک رنگ‌های روی بدنه‌ی دستگاه دارای نشانگر صحیح بستن کاف
  • قابلیت نمایش تاریخ و ساعت
  • قابلیت نمایش میانگین نتایج

فشار سنج بیور مدل BM28 به علت رابط کاربری آسان، اندازه کوچک و قابلیت هایی که دارد جزء بهترین دستگاه فشار خون مچی به حساب می آید.

٢- دستگاه فشارسنج بیورر مدل BC80

دستگاه فشارسنج مچی بیورر مدل BC80

این دستگاه یک دستگاه کوچک و با قابلیت حمل آن بسیار آسان می باشد که یکی از مدل ها ی معروف برند بیور می باشد. سایز کاف فشارسنج برای دور مچ 13.5 تا 23 سانتی‌متری مناسب است. این دستگاه در اندازه گیری فشار خون بسیار سریع می باشد و همچنین دارای حافظه برای ذخیره اطلاعات بیماران نیز هست. دارای ١٢٠ جایگاه حافظه میباشد، قابلیت پشتیبانی از دو بیمار، برای هر بیمار ۶٠ جایگاه حافظه.

یک صفحه نمایش نسبتا مناسب دیجیتالی همراه قسمت نمایش وضعیت فشار خون بارنگ های قرمز(بد)، زرد(متوسط) و سبز(نرمال) از دیگر ویژگی های خوب این دستگاه می باشد. قابلیت اندازه گیری تعداد ضربان قلب و نمایش ضربان‌قلب و تشخیص آریتمی،  همراه با تاریخ دقیق آن نیز یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه فشار خون مچی می باشد.

بیورر مدل BC80 قابلیت اتصال به کامپیوتر شخصی برای ذخیره اطلاعات را نیز دارد. برای این کار کافی است شما آن را با نرم افزار مخصوص این دستگاه ها را به نام Beurer HealthManager در کامپیوترتان داشته باشید و اطلاعات بیمارانتون را با آن مدیریت کنید و آن هارا بین دستگاه و کامپیوتر انتقال بدهید. این دستگاه نیز دارای دفترچه راهنمای فارسی و انگلیسی می باشد و برای شیوه استفاده دقیق از آن میتوانید دفترچه را مطالعه بفرمایید. با این امکانات و ویژگی ها، بیور مدل   BC80 نیز میتوان گفت یکی از بهترین های  دستگاه فشار خون مچی میباشد.

٣- فشار سنج مچی دیجیتال بیورر مدل BC16

فشار سنج مچی دیجیتال بیورر مدل BC16

این دستگاه نیز مال شرکت بیور آلمان میباشد. اندازه گیری فشار سیستولیک، فشار دیاستولیک، ضربان قلب، تاریخ و زمان، تعداد اطلاعات ثبت شده در حافظه برای 2 کاربر یکی از ویژگی های خوب این دستگاه می باشد. دستگاه دارای ١٠٠ جایگاه حافظه برای دو کاربر می باشد و به هر کاربر ۵٠ جایگاه اختصاص می دهد.

صفحه نمایش بزرگ و خوانا، دقت در اندازه گیری، حمل آسان و سبک، قابلیت خاموش شدن خودکار، قابلیت ایجاد هشدار در صورت به کاربردن اشتباه و… از ویژگی های بارز و خوب این دستگاه فشار سنج می باشد.

همچنین دستگاه بیورر مدل BC16 دارای باتری قابل تعویض قلمی می باشد و مصرف باتری آن بسیار پایین است.

فشار سنج مدل امرن

امرن یا OMRON یکی از شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی و فشار سنج ها واقع در کشورهای ژاپن و ویتنام می باشد. کیفیت و دقت  شعار های مهم این  شرکت می باشد، که این شعار ها کاملا در محصولات آن ها تجلی دارد. در این بخش با چند تا از بهترین فشار سنج های مچی شرکت امرن آشنا می شویم.

این مارک نیز دارای مدل های متنوعی از فشار سنج های بازوبندی و مچی می باشد. از معروفترین فشار سنج های مچی آن ها میتوان به موارد زیر اشره کرد.

١- فشار سنج مچی امرن مدل RS1

فشار سنج مچی امرن مدل RS1

دقت در اندازه گیری، خطا هنگام غلط بستن کاف، نشان دادن آریتمی و اندازه گیری فشار خون از ویژگی های شاخص این دستگاه می باشد. این دستگاه مجهز به یک صفحه نمایش دیجیتالی با ٣٠ جایگاه حافظه می باشد. که توانایی ذخیره کردن اطلاعاتی مانند ضربان  قلب و آریتمی را با تاریخ و ساعت دقیق را دارد.

دستگاه  فشار خون مچی امرون  RS1 که مجهز بودن به فن آوری Intellisense است می تواند درکمترین زمان  شما را از وضعیت فشارخون خود مطلع کند  و هم چنین توانایی نشان دادن میانگین مقادیر اندازه گیری شده را در کمترین زمان ممکن را دارد.

این فشار سنج نیز همانند مدل های بیور بالا به دلیل رابط کاربری آسان و دقت بالا در اندازه گیری در رده ی یکی از بهترین دستگاه فشار خون مچی قرار میگیرد.

٢- فشار سنج امرن مدل RS3

فشار سنج مچی امرن مدل RS3

این دستگاه نیز مانند دستگاه بالا دارای دقت و رابط کاربری آسانی در استفداه است. از مهمترین ویژگی های آن مجهز بودن به فن آوری Intellisense است. این فن آوری می تواند درکمترین زمان از وضعیت فشارخون شما را آگاه کند. و هم چنین توانایی نشان دادن میانگین مقادیر اندازه گیری شده را در نرم افزار گوشی های هوشمند  در دو نسخه اندروید و ios یکی دیگر از ویژگی های خوب این فشار سنج می باشد.

تشخیص آریتمی، ضربان نامنظم  و اندازه گیری میانگین ها نیز از نقاط قوت این دستگاه می باشد. همچنین توانایی ذخیره کردن اطلاعات برای ٢ نفر را در ۶٠ جایگاه حافظه را دارد. که این ویژگی بسته به سری ساخت ممکن است متفاوت باشد.

محدوده اندازه  مچ دست از 5/13 تا 5/21 سانتی متر برای این دستگاه متغیر می باشد و برای بزرگ سالان و کودکان نیز کاربرد دارد. همچنین در صورتی کا شما دستگاه را غلط به مچ دستتان ببندید، دستگاه به شما هشدار میدهد.

نشان دادن وضعیت فشار خون در صفحه نمایش آن. در سه رده خوب، بد، متوسط نیز از ویژگی های دیگر این دستگاه است. به خاطر ویژگی های خوب و همچنین رابط کاربری آسان و مدیریت اطلاعات در نرم افزار های گوشی موبایل، این دستگاه نیز در ردهی بهترین دستگاه  فشار خون قرار میگیرد.

 فشارسنج مچی سیتی زن CH 657

فشارسنج مچی سیتی زن مدل CH 657

یکی از بهترین فشار سنج ها ی موجود در بازار است. ساخت کشور ژاپن است و مجهز به تشخیص تعداد ضربان قلب و اندازه گیری فشار خون است. صفحه دیجیتالی LCD آن بسیار زیبا و خاص طراحی شده است و به آسانی نوشته های آن قابل خواندن می باشند. قابلیت تشخیص آریتمی و هشدار خطای محاسباتی نیز یکی دیگر از ویژگی های این فشار سنج می باشد.

شکل آن ظاهری مانند ساعت دارد و میتوانید آن را هرجا با خود حمل کنید. این فشار سنج از باتری های قلمی پشتیبانی می کند و  مصرف بسیار پایینی دادر. یکی از نقاط قوت این فشار سنج ها که در نظر سنجی ها به آن اشاره شده است، دوام آن است و شما میتوانید چندین سال با آن کار کنید. این فشار سنج نیز به دلیل اندازه و حجمی که دارد کارایی بسیار زیاد و دقت بالایی نیز دارد. به همین دلدیل می تواند در دسته ی بهترین دستگاه فشار خون مچی قرار بگیرد.

کلام آخر:

امروز در سایت درمان طب به موضوع بهترین دستگاه فشارخون مچی پرداختیم و با گزارش دقیق از کارایی و معایب و مزایای هر کدام از آنها تلاش نمودیم تا شما را با این دستگاه های پزشکی آشنا نماییم. همچنین شما عزیزان می توانید برای خرید انواع لوازم و تجهیزات پزشکی از طریق سایت درمان طب و فروشگاه های این سایت خرید خود را تکمیل فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط