درمان طب
درمان طب

مارک پالس اکسیمتر انگشتی کدام برند بهتر می باشد؟ نکات مهم خرید پالس اکسیمتر

دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی ابزاری برای سنجش سطح اکسیژن خون است و بیشترین کاربرد را در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی- عروقی و بیماری های ریوی دارد. به طور کلی دو نوع پالس اکسیمتر انگشتی و ثابت وجود دارد که مدل ثابت اکسیمترها در بیمارستان ها و اتاق های احیا استفاده می شود. همچنین مدل پالس اکسیمتر انگشتی در منازل و اورژانس ها استفاده سرپایی دارد. در این مقاله به معرفی پالس اکسی متر ، انواع برندها و بهترین مارک پالس اکسیمتر انگشتی می پردازیم.

معرفی پالس اکسیمتر انگشتی  و کارایی آن

پالس اکسیمتر انگشتی چیست و چه کارایی دارد؟

تست پالس اکسیمتری، سنجش میزان اشباع اکسیژن در خون است و که توسط دستگاه پالس اکسیمتر انجام می شود. یکی از تجهیزات سبک وزن و بی خطر در حوزه پزشکی است که بدون درد و سوزش اکسیژن سطح خون را در بیماران اندازه گیری می کند. نحوه کار پالس اکسیمتر انگشتی به این صورت است که گیره دستگاه را می توان به نوک انگشت دست یا پا و لاله گوش متصل کرد؛ سپس از دستگاه دو نور قرمز و مادون قرمز به انگشت یا لاله گوش می رسد.

طی کار با پالس اکسیمتر، اطلاعات دریافتی از خون به دستگاه انتقال داده شده و این دستگاه می تواند با انجام یک سری محاسبات لگاریتمی میزان اکسیژن خون و ضربان قلب را اندازه گیری می کند. این اطلاعات و داده ها روی نمایشگر دستگاه برای شما قابل مشاهده می گردد. دقت کنید که سطح اکسیژن طبیعی بدن 0.95 درصد است؛ و اکسیژن کمتر از این مقدار در بدن نشانگر یک بیماری در بدن بوده که باید شناسایی گردد.

کارایی پالس اکسیمتر

کاربردهای پالس اکسیمتر

مهم ترین کاربرد پالس اکسیمتر سنجش میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان قلب است؛ در ادامه سایر کاربردهای این دستگاه را بیان می کنیم:

 • از این دستگاه در اورژانس برای بدست آوردن اطلاعات اولیه از حال بیمار شامل فشار، سطح اکسیژن و ضربان قلب استفاده می شود.
 • همچنین پالس اکسیمتر در اتاق عمل و برای بررسی لحظه ای بدن بیمار کاربرد دارد،
 • استفاده دیگر این دستگاه بررسی وضعیت بیماران مبتلا به تنگی نفس و تشخیص اینکه آیا بیمار به دستگاه کمک تنفسی مانند اکسیژن ساز ،بای پپ ،سی پپپ و یا ونتیلاتور نیاز دارد یا خیر.
 • بررسی توان بدنی و سطح فعالیت بدنی افراد و بیماران
 • بررسی وضعیت تنفسی و ریوی بیماران در طول زمانی که خواب هستند
 • تشخیص بیمارهایی همانند آسم، کم خونی، بیماری ریوی، حمله قلبی، نارسایی‌های قلبی و ذات الریه که بر سطح اکسیژن خون اثر گذار هستند.
 • از پالس اکسیمتر به منظور سنجش میزان تأثیر داروهای ریه بر بدن نیز به کار می رود.

مدل و مارک و برندهای تولید کننده انواع پالس اکسیمتر انگشتی

 انواع مارک و برندهای تولید کننده پالس اکسیمتر انگشتی

افراد برای خرید بهترین مارک پالس اکسیمتر انگشتی می توانند به سایت ها و مراکز فروش معتبر این محصول مراجعه کنند و اطلاعات کامل و جامعی را در مورد برند پالس اکسیمتر مد نظر خود بدست آورند. در ادامه به معرفی انواع برندهای تولید کننده پالس اکسیمتر انگشتی می پردازیم.

نام برند مشخصات برند بازه قیمت به تومان
پالس اکسیمتر اکیوریت آلارم دار

نمایش آریتمی قلب

صفحه نمایش چرخشی

کاربرد این مدل پالس اکسیمتر برای سنجش اکسیژن خون است.

850000-7130000
پالس اکسیمتر IMDK آلارم دار

نمایش آریتمی قلب

صفحه نمایش چرخشی

کاربرد این مدل پالس اکسیمتر برای سنجش اکسیژن خون است.

590000-650000
پالس اکسیمتر بیورر نمایش آریتمی قلب

انتقال داده با بلوتوث به موبایل

دارای 100 جایگاه حافظه

تحت لیسانس آلمان

کاربرد این مدل پالس اکسیمتر برای سنجش اکسیژن خون است.

3900000-5400000
پالس اکسیمتر وِلِکس آلارم دار

نمایش آریتمی قلب

کاربرد این مدل پالس اکسیمتر برای سنجش اکسیژن خون است.

تحت لیسانس آلمان

1400000
پالس اکسیمتر چویسمد نمایش آریتمی قلب

صفحه نمایش چرخشی

کاربرد این مدل پالس اکسیمتر برای سنجش اکسیژن خون است.

تحت لیسانس آلمان

1130000-1600000
پالس اکسیمتر زیکلاس نوع اندازه گیری: دیجیتالی

روش ارسال سیگنال:دیجیتال

کاربرد این مدل پالس اکسیمتر برای سنجش اکسیژن خون  و ضربان می باشد.

1350000-1600000

 بهترین برند دستگاه پالس اکسیمتر که دقت بیشتری دارد

 کدام برند دستگاه پالس اکسیمتر دقت بیشتری دارند؟

پالس اکسیمترهای انگشتی که بیشترین کاربرد را برای اندازه گیری اکسیژن سطح خون در منازل دارد؛ حتی بهترین مارک پالس اکسیمتر انگشتی هم نمی تواند دقتی همانند دستگاه های اکسیمتر پزشکی داشته باشد. پالس اکسیمتر انگشتی دارای طراحی ساده ای است تا استفاده از آن در خانه آسان باشد و هر فردی براحتی بتواند اطلاعات نمایشگر آن را بخواند.

دقت پالس اکسیمتر ها علاوه بر برند و کیفیت محصول به این موضوع که آیا فردی که با این دستگاه کار می کند طرز استفاده از پالس اکسیمتر را می داند یا بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد کار دستگاه آن را به کار می برد.؛ نیز بستگی دارد. بهترین مارک پالس اکسیمتر انگشتی در صورتی دقت بیشتری دارد که دارای خطای کمتر از 3 درصد باشد؛ همچنین تحقیقی در سال 2019 در مورد پالس اکسیمترهای انگشتی نشان داد که ممکن است دقت پالس اکسیمترهای خانگی با یک نور نسبت به پالس اکسیمترهای انگشتی با چند نور بیشتر باشد.

در سال 2016 مطالعه ای در مورد دقت برندهای مختلف پالس اکسیمترها انجام شد؛ نتیجه تحقیق نشان داد که بعضی از برندهای پالس اکسیمترها که توسط FDA تأیید نشده اند می توانند با اندازه گیری اشباع اکسیژن خون خطاهای بزرگی را ایجاد کنند. این خطا به طور متوسط 6.3 درصد کمتر از واقعی یا 4.3 درصد بیشتر از واقعی می باشد.

 انواع پالس اکسیمتر پر فروش در بازار

لیست انواع پالس اکسیمتر پر فروش در بازار

برای انتخاب و خرید بهترین مارک پالس اکسیمتر انگشتی باید موارد مهمی شامل میزان دقت دستگاه، قابلیت تعیین ضربان قلب، پارامترهای نمایش دهنده، خاموشی خودکار، سیستم هشدار و  قیمت پالس اکسیمتر را در نظر گرفت. در این بخش از مقاله به معرفی پر فروش ترین پالس اکسیمترهای بازار می پردازیم.

 • پالس اکسیمتر مدل D101
 • پالس اکسیمتر مدل Fs20P
 • پالس اکسیمتر مدل FS20P
 • پالس اکسیمتر زیکلاس مد مدل CMS50D1
کلام آخر
جمع بندی بحث راهنمای خرید پالس اکسیمتر

در این مقاله مطالب مفیدی در مورد دستگاه پالس اکسیمتر و نحوه کار آن، معرفی پر فروش ترین مدل ها و بهترین مارک پالس اکسیمتر و انواع برندهای آن پرداختیم؛ همچنین  اشاره کردیم که دو نوع پالس اکسیمتر ثابت و انگشتی وجود دارد که نوع انگشتی آن در خانه استفاده می شود و نسبت به دستگاه پالس اکسیمتر پزشکی دقت کمتری دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط