درمان طب

انواع مدل تردمیل…

وبلاگ

۱۸ آذر ۱۴۰۰ 496 بازدید
درمان طب

انواع مدل تردمیل…

تردمیل ها در دو گروه تردمیل خانگی و تردمیل باشگاهی دسته بندی می شوند و فرق عمده این دو دسته در مقدار تحمل وزن و قدرت موتور است. همچنین، تردمیلها را می توان به دو گروه  تک کاره و  چند کاره نیز تقسیم بندی کرد.

تردمیل های خانگی

اگر زمان کافی برای ورزش در باشگاه های ورزشی و سالن های ورزشی را ندارید و به دنبال ورزش کردن در خانه هستید، ما خرید تردمیل خانگی را به شما توصیه می کنیم . تردمیل های خانگی معمولا دارای قابلیت تاشدگی و مجهز به چرخ برای جابجایی آسان هستند و از این رو قابلیت استفاده در فضاهای محدودتر را نیز دارند. وجود برنامه های داخلی از پیش تعریف شده در بعضی از تردمیل های خانگی نیاز شما را از مربی ورزشی برطرف می کند و این امکان را فراهم می سازد که با خیالی راحت در منزل به ورزشی اصولی بپردازید.

تردمیل های باشگاهی

تردمیل های باشگاهی در مقایسه با تردمیل های خانگی معمولا قدرت موتور بالاتری دارند و دارای ضربه گیر های حرفه ای تر برای دفع ضربات به کمر و زانوهای ورزشکار هستند. همچنین، به طور کلی تردمیل های باشگاهی تحمل وزن بالاتری در مقایسه با تردمیل های خانگی دارند و توجه به کیفیت قطعات در آنها بیشتر است. از جمله امکانات متداول در تردمیل های باشگاهی می توان به قابلیت تنظیم شیب برقی، داشتن کلید اضطراری، مجهز بودن به ضربه گیر های حرفه ای و برنامه های از پیش تعریف شده هوازی و چربی سوزی داخلی اشاره کرد.

شما میتوانید برای تهیه کالا ولوازم پزشکی مورد نیازخود، انواع مدلها را درفروشگاههای سایت درمان طب جستجو کرده واز مناسبترین فروشگاه خرید فرمایید.

تردمیل های تک کاره

تردمیل های تک کاره تردمیل هایی هسستند که فقط امکان دویدن را فراهم می کنند و معمولا تردمیل های باشگاهی به صورت تک کاره به بازار عرضه می شوند.

تردمیل های چندکاره

تردمیل های چند کاره علاوه بر امکان دویدن، دارای امکانات بیشتری همچون میز دراز نشست، دمبل و مسگری هستند. این نوع از تردمیل ها کاملا مناسب برای استفاده در منازل و هوم جیم ها می باشند. به دلیل امکان انجام چندین حرکت ورزشی به کمک تردمیل های چند کاره، افرادی که به دنبال ورزش در خانه هستند علاقه بیشتری به تردمیل های چند کاره خانگی نشان می دهند. اگرچه قیمت تردمیل های چند کاره در مقایسه با تردمیل های تک کاره بالاتر است، اما به دلیل قابلیت انجام چندین حرکت ورزشی متنوع با آنها، این اختلاف قیمت کاملا معقول می باشد. به عبارت دیگر تردمیل های چند کاره یک باشگاه ورزشی کوچک را به خانه و محل کار شما می آورند که کاملا نیاز شما را از رفتن به باشگاه ورزشی برطرف می کنند.

نکاتی برای خرید تردمیل:

قیمت تردمیل بستگی به کیفیت قطعات، نوع تردمیل ( خانگی، باشگاهی، تک کاره و چند کاره بودن) و امکانات تردمیل دارد. اگر هدف شما خرید تردمیلی برای استفاده مکرر در باشگاه های ورزشی و سالن های ورزشی است، تردمیل های باشگاهی انتخابی مناسب برای شما هستند. در مقابل، اگر به دنبال انجام یک فعالیت هوازی و چربی سوزی در خانه و اداره هستید، تردمیل های خانگی با قیمتی پایین تر نیاز شما را بر طرف می سازنند. یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار بر روی قیمت تردمیل ها تک کاره بودن و یا چند کاره بودن تردمیل است. تردمیل های چند کاره معمولا قیمت بالاتری در مقایسه با تردمیل های تک کاره دارند ولی در مقابل مجهز به تجهیزات ورزشی متنوعی همچون میز دراز نشست، مسگری و دمبل هستند. امکانات هر تردمیل نیز نقش پر رنگی در قیمت آن بازی می کند، امکاناتی همچون امکان تنظیم شیب، داشتن ضربه گیرهای معمولی و حرفه ای، قابلیت برنامه دهی، داشتن مانیتور و بسیاری از ویژگی های دیگر از قبیل موارد زیر که نیاز به توجه خاص دارند:

  • قدرت محرکه موتور تردمیل و میزان تحمل وزن تردمیل
  • جنس بدنه تردمیل
  • عرض تسمه بکار رفته
  • قابلیت تاشوندگی و مجهز بودن به چرخ برای جابجایی ونقل وانتقال راحتتر
  • قابلیت پخش موزیک برای ورزشکار
  • داشتن برنامه های داخلی ورزشی و قابلیت برنامه دهی
  •         منبع:/varzeshazad.com
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *